خدمات راه اندازی و اجاره‌ی وبینار و ویدئو کنفرانس

ویدئو کنفرانس یا وبینار آنلاین چیست؟

چرا باید از ویدئو کنفرانس در آموزش آنلاین استفاده کنیم؟

webinar-service_result خدمات راه اندازی و اجاره‌ی وبینار و ویدئو کنفرانس
ویدئو کنفرانس‌ها در ابتدا به شکل موارد دو به دو یا نقطه به نقطه شکل گرفتند. بعدها پیشرفت کردند و در قالب پیام رسان بصورت گروهی با تعداد محدود ایجاد شدند. کمی بعدتر پلتفرم‌های اختصاصی برای این کار نوشته شد و امروزه به یک نیاز برای دورکاری‌ها و جلسات از راه دور تبدیل شده است.
نیاز امروز به ویدئو کنفرانس صرفا برای برگزاری جلسات نیست. بسیاری از مطالب آموزشی از طریق ویدئو کنفرانس به فراگیران منتقل می‌شود.
برخی از مفاد آموزشی نیاز به حضور مدرس و گفتگوی او با فراگیران دارد. از جمله موارد هنری که در آن واحد باید تذکرات و راهنمایی‌ها همان لحظه به فراگیر گوشزد شود.
یکی از دلایل بزرگی که ویدئو کنفرانس به عنوان یک سیستم آموزش مجازی بین مخاطبین شناخته شده است، سادگی استفاده و شبیه بودن به کلاس درس است.
اکثر پلتفرم‌های آموزش مجازی قابلیت‌هایی دارند که محیط آموزش مجازی را در نزدیکترین حالت به آموزش حضوری شبیه سازی کنند.

ویژگی‌های ویدئو کنفرانس

قابلیت‌هایی که باید از یک ویدئو کنفرانس انتظار داشته باشیم
قبل از هر چیز این موضوع مهم را باید در نظر بگیرید که استفاده از پلتفرم‌های خارج از ایران برای برگزاری دوره‌های آنلاین و ویدئو کنفرانسی مناسب نیستند. هرچقدر که کاربر از دیتاسنتر دورتر باشد به همان میزان زمان پاسخ‌های ارسالی به دیتاسنتر بیشتر خواهد شد و ویدئو کنفرانس شما با تاخیر نمایش داده خواهد شد. شاید این تجربه را در تماس‌های تصویری پیام رسان‌ها داشته باشید.
هرچند که استفاده از ویدئو کنفرانس ها و ابزارهای وبینار به تنهایی برای آموزش و یادگیری کافی نیستند و استفاده‌ی این خدمات در کنار LMS ها برای یادگیری الکترونیکی توصیه می‌شود.
وبینار و ویدئو کنفرانس‌ها در سال‌های اخیر امکانات و ویژگی‌های جدیدی به خود اضافه کرده اند. از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به افزایش حجم حداکثری شرکت کننده‌ها اشاره کرد. نرم افزارهای رایگانی همچون اسکایپقبل از ترند شدن پلتفرم‌های وبینار مورد استفاده‌ی پشتیبانی، گفتگو و برگزاری جلسات بودند.
در سرویس‌های ابری، پردازش صدا از تصویر بصورت جداگانه صورت می‌پذیرد. این کار برای کاهش فشار سرور و افزایش سرعت بارگذاری ویدئ کنفرانس است.

خدمات سپنتا

در حوزه‌ی وبینار و وب کنفرانس
با توجه به اینکه این خدمات از محبوبیت زیادی برخوردار است، ارائه‌ی این خدمات به دو صورت امکان پذیر است.
راه اندازی سرور وبینار همانند نرم افزارهای آموزش الکترونیکی پلتفرم‌های متفاوتی بابت اجرایی شدن دارند. از جمله عواملی که در انتخاب پلتفرم تاثیر گذار هستند :
  • قابلیت Play Back
  • اتصال و ادغام به LMS
  • میزان استفاده از منابع
  • هزینه‌ی پیاده سازی
این مورد را هم باید توجه داشت که راه اندازی سرور وبینار، با توجه به تعداد کاربران نیازمند سرورهای قدرتمند و ترجیحا نزدیک به فراگیران (اگر دوره‌ی شما در ایران برگزار می‌شود، موقعیت سرور شما باید در ایران قرار بگیرد) است.
برای راه اندازی سرور وبینار با ما تماس بگیرید.
به دلیل هزینه‌ی بالای راه اندازی سرور‌های وبینار و ویدئو کنفرانس، جهت کاهش هزینه‌های راه اندازی، یکی از روش‌های ارائه خدمات وبینار در سپنتا، اجاره‌ی ساعتی، روزانه یا ماهیانه‌ی وب کنفرانس به کاربران است. در این حالت شما می‌توانید با توجه به جدول زمان بندی روزهای خالی را پیدا کرده و از طریق فرم ثبت اجاره وبینار اقدام به ثبت رویداد کنید.
پس از رزو و اعلام هزینه توسط کارشناسان، می‌توانید از طریق فرم پرداخت، مبلغ اعلام شده را پرداخت کنید تا ثبت سرور ویدئو کنفرانس نهایی شود.

دفتر مرکزی

تهران، خیابان طالقانی غربی، بین سرپرست و فریمان، پلاک ۵۴۴، واحد منفی یک
۰۹۱۹-۱۸۱-۴۰۶۲ - مهندس صفاجوی

اطلاعات نمایندگی‌ها

شعبه خراسان: خراسان رضوی، گناباد، خیابان ایثار، پلاک ۱۰۰
۰۹۱۵-۳۷۵-۴۵۲۳ - مهندس قمری