راه اندازی نرم افزار‌های LMS ( یادگیری الکترونیکی )

یادگیری الکترونیکی یا LMS چیست؟

نگاهی به چرایی و چیستی LMS و نرم افزارهای آموزش الکترونیکی

lms-service_result راه اندازی نرم افزار‌های LMS (یادگیری الکترونیکی)
آموزش الکترونیکی ، آموزش مجازی ، آموزش غیر حضوری و LMS به آموزش آموزش‌هایی اطلاق می‌شن که فرآیندهای یادگیری از بستر اینترنت شکل خواهد گرفت. فراگیران از طریق اینترنت محتوای آموزش خود را مشاهده می‌کنند و می‌توانند به ترتیب و بر اساس طبقه بندی آموزشی، مطالب و محتوای مربوطه را مشاهده کنند.
می‌توان LMS را اینگونه تلقی کرد که کلیه‌ی مطالب و محتوایی که قرار است در آموزش حضوری اتفاق بیفتد، بصورت مجازی و در بستر اینترنت در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.
این نوع یادگیری می‌تواند به نسبت آموزش‌های حضوری دسترس پذیری بالاتری دارند و در هر مکان و زمان و فقط با داشتن اینترنت می‌توانند محتوای آموزشی خود را مطالعه کنند.

فرآیند آموزش الکترونیکی

ویژگی‌های یک سیستم آموزش الکترونیکی و فرآیند آموزشی در LMS
موضوعی که در مورد آموزش الکترونیکی به اشتباه رایج شده است، بسنده کردن مدرسین به ویدئو و اشتراک گذاری محتوای ویدئویی یا در بهترین حالت برگزاری ویدئو کنفرانس است. در صورتی که در یادگیری الکترونیکی، همه‌ی فرآیند‌های آموزشی شبیه سازی می‌شود و کاربر در محیطی تعاملی اقدام به یادگیری می‌کند. یک کلاس مجازی می‌تواند از یک تا بیش از صد نفر فراگیر داشته باشد و محتوایی که یکبار تولید شده است به تعداد نامحدود به نمایش در بیاید
همچنین کاربر به غیر از ویدئو می‌تواند از سایر مستندات آموزشی مثل صدا، تصویر، کتاب و ... نیز بهره ببرند. این قابلیت هم در نرم افزارهای LMS وجود دارد که بتوان سیستم‌های ویدئو کنفرانس را به آن متصل کرد و به عنوان یک فعالیت آموزشی از آن بهره برد.
فرآیند آموزشی در LMS ، همانند استانداردهای آموزش حضوری است. در این سیستم‌ها همه‌ی محتوا به کاربر نمایش داده نمی‌شود، بلکه پس از اتمام دوره‌ی ابتدایی وارد مرحله‌ی بعدی آموزش شده و می‌تواند به سایر منابع آموزشی دسترسی پیدا کند. علاوه بر این می‌توان در پایان هر دوره یا موضوع از کاربر آزمون گرفت و در صورت پذیرش در آزمون، دوره‌ یا موضوع بعد را به او نشان داد. در LMS اساتید می‌توانند روند آموزشی را مورد بررسی قرار دهند و از فراگیران نتیجه‌ی کار یا تکلیف بخواهند.
آموزش مجازی می‌تواند مکمل آموزش حضوری باشد یا حتی در بعضی از مواقع نسبت به آموزش حضوری بهتر عمل کند. چرا که هدف از LMS تکرار آموزش جهت افزایش یادگیری فراگیران است.
اما این سیستم مزایا و معایبی هم دارد ...

خدمات سپنتا

در حوزه‌ی آموزش الکترونیکی و پیاده سازی آن
تیم سپنتا برای بهره‌مندی هر چه بهتر مشتریان خود برای استفاده از نرم افزار آموزش الکترونیکی، نرم افزاری در حوزه‌ی آموزش الکترونیکی آماده کرده که کاربران بتوانند به راحتی دوره‌های آموزشی خود را ایجاد کنند.
خدمات ما در حوزه‌ی نرم افزار آموزش الکترونیکی بصورت اجاره‌ی فضا و نصب و راه اندازی صورت می‌پذیرد. اجاره‌ی فضای آموزشی در نرم افزار LMS در بستر وب سایت Artobit.net صورت می‌پذیرد و راه اندازی نرم افزار در سرورهای شخصی یا اجاره ای پیکربندی خواهند شد.
نکته‌ای که در مورد LMS ‌باید در نظر داشته باشید این است که این نرم افزار یک راهکار است و برای هر آموزش یا دوره‌ای نمی‌توان از یک نرم افزار استفاده کرد. بنابراین می‌توان گفت که در سپنتا، نرم افزار واحدی برای LMS وجود ندارد و هر موضوعی با توجه به ابعاد پروژه، تعداد بازدید کننده یا نحوه‌ی آموزش، راهکار و نرم افزاری مخصوص به خود را خواهد داشت.
اما برای اینکه بطور جزئی ویژگی‌های نرم افزار آموزش الکترونیکی را قدی کنیم می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:
 • امکان ادغام سازی با سیستم‌های مدیریت محتوا
 • فعالسازی دوره با پرداخت آنلاین (بانک‌های عضو شتاب)
 • ایجاد نقش برای افراد در دوره
 • برگزاری آزمون آنلاین
 • ایجاد گواهینامه آنلاین
 • تقویم شمسی / میلادی / قمری
 • اتصال به نرم افزارهای ویدئو کنفرانس
 • پشتیبانی از فرمت های آموزشی SCORM و IMS
 • امکان ایجاد آموزشگاه چند زبانه
 • پشتیبانی از فایل‌ ویدئو / ویکی / اسلاید و ...
 • امکان تعریف کمک استادیار
 • طبقه بندی آموزش‌ها
جهت سفارش خدمات اجاره یا پیاده سازی نرم افزار آموزش الکترونیکی یا LMS، می‌توانید با یکی از نمایندگی‌های تماس حاصل فرمایید یا از طریق فرم تماس با ما درخواست خود را ارسال کنید.
همچنین می‌توانید در پیام رسان تلگرام یا واتس اپ پیغام خود را بنویسید. (اطلاعات دقیق تر در تماس با ما)

دفتر مرکزی

تهران، خیابان طالقانی غربی، بین سرپرست و فریمان، پلاک ۵۴۴، واحد منفی یک
۰۹۱۹-۱۸۱-۴۰۶۲ - مهندس صفاجوی

اطلاعات نمایندگی‌ها

شعبه خراسان: خراسان رضوی، گناباد، خیابان ایثار، پلاک ۱۰۰
۰۹۱۵-۳۷۵-۴۵۲۳ - مهندس قمری